Přeskočit na hlavní obsah

Z nestavebního pozemku stavební

Pozemků je pouze omezené množství a při hledání ideálního místa pro výstavbu nemovitosti se ve většině případů nelze omezit pouze na pozemky stavební, popřípadě pozemky připravené k výstavbě jako takové.

Kupující při koupi pozemku tak je nucen hodnotit potenciál nestavebního pozemku pro budoucí změnu na pozemek stavební obdobně, a prodávající vedle toho se snaží maximalizovat prodejní cenu zjištěním plného potenciálu svých nemovitostí. Obdobně je tedy pro prodávajícího pro stanovení ceny důležitý potenciál nestavebního pozemku na jeho změnu na stavební.

Často taková změna bývá podmíněna zpracováním územní studie. U větších celků je pak toto možné řešit změnou územního plánu. V takovém případě, že však nutné počítat s vysokou časovou náročností takového postupu a je nutné individuální posouzení každého jednotlivého případu.

Náš ateliér má mnohaleté zkušenosti také s účastí na změnách územních plánů či změny jednotlivých využití pozemků v rámci ostatních projektů. Dokážeme v této oblasti tedy nejen poradit, avšak také zajistit další odborníky, s kterými nastavíme konkrétní plán i pro Váš pozemek.