Přeskočit na hlavní obsah

Prodávejte svoji nemovitost s architekty

Nabídka realit

Realitní služby

Architektonický ateliér RAIS byl založen Ing. Arch. Robertem Raisem, Ph.D. MBA. Svým klientům nabízí také realitní činnost. Dle architektonických návrhů Roberta Raise bylo doposud realizováno přes 700 staveb po celé České republice.

Architektonická a realitní kancelář RAIS se zaměřuje na prodej všech typů nemovitostí po celé České republice. Nabízí nadstandardní profesionální služby, pohodlí, jistotu a bezpečí při prodeji a nákupu nemovitostí.

Realitní kancelář RAIS ví, jak prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu. V rámci naší spolupráce Vám můžeme nabídnout řadu nadstandartních služeb. 

Zajištujeme geodetické práce, které zpracovávají terénní práce a k tomu patřičnou dokumentaci. Říká vám něco pasportizace? Nevadí, se vším Vám rádi pomůžeme. Zajistíme Vám projektovou dokumentaci, která zachycuje skutečný stav Vašeho majetku. Zaměříme, prověříme, zmapujeme a zaevidujeme Vám Vaši nemovitost. A s tím je spojená ochrana před skrytými vadami. Díky odborníkům z našeho týmu Vám zabezpečíme prověření nemovitosti a zajistíme bezpečný prodej a nákup nemovitosti tak, aby kupující od samého začátku znal technický stav případné vady nemovitosti. Nemůže tak dojít k tomu, že kupující nebude vědět o případných dalších nákladech na opravu nemovitosti.

V ceně provize je přítomnost architekta po celou dobu prodeje nemovitosti a odborné konzultace, při kterých Vám pomůžeme se stavebně-technickými posudky. RAIS pečlivě koordinuje poskytování právních služeb, které zajišťuje během celého nákupu nebo prodeje nemovitosti. Náš právník má mimo právního vzdělání také inženýrské vzdělání a specializuje se právě na stavební právo.

Při prodeji nemovitosti Vám zajistíme soudobou marketingovou propagaci a prezentaci na sociálních sítích. Mimo jiné i tím zajistíme rychlejší prodej nemovitosti. V ceně provize je i exteriérový a interiérový Home Staging. Posekání trávníku či vyklízení nemovitosti nechte také na nás.

Mimo jiné vykomunikujeme se stavebním odborem a odborem územního plánování a rozvoje míru maximální možné nadstavby a přístavby. U objektů stávajících a u pozemků zjistíme maximální možnou míru jejich využití. Dále na vlastní náklady vytvoříme vizualizaci od architekta nového prodávaného stavu objektu.

Tak prodáváme nemovitost či pozemek s co možná největším potenciálem.

Reality RAIS je synonymum pro bezpečný prodej nemovitosti. To platí také pro nemovitosti v havarijním stavu.

Děkujeme a budeme se těšit na osobní setkání.

Přítomnost architekta po dobu prodeje nemovitosti a odborné konzultace v ceně provize

Během celého procesu nákupu nebo prodeji nemovitosti Vám bude k dispozici architekt, který Vám odborně vysvětlí všechny náležitosti k domu či bytu. Velkou výhodou je, že majitel společnosti Ing. Arch. Robert Rais, Ph.D., MBA má již 25 let zkušenosti v oboru, a díky tomu Vám poradí s problematickými okruhy domu. Je nám dobře známo právní a stavební prostředí, díky kterému se s realitní kanceláří RAIS stavíme na první příčky v realitním světě.

Balíček 1.

Architektonický návrh rekonstrukce

Balíček 2.

Maximální objemová charakteristika

Balíček 3.

Nedochovala se dokumentace

Balíček 4.

Ochrana před skrytými vadami

Zaměření stavu

Existují nějaká data o Vaši nemovitosti? Ano, ale nemůžete je najít? Ze zákona musíte mít uschovanou potřebnou dokumentaci o Vaší nemovitosti. Jedná se o skutečný stav stavebního projektu. Ale ani s tímto si nemusíte lámat hlavu, RAIS Vám zařídí všechny potřebné dokumenty pomocí pasportizace, kde zjistí a následně zdokumentuje technický stav majetku. RAIS Vám umožní uskladnění této dokumentace přímo u nás.

Stavebně-technické posudky

Pomocí stavebně-technickým posudkům Vám podrobně popíšeme vady a stav domu. Je to velmi úzce spjato s popisem skrytých vad a díky tomu je kupující a nakupující ztotožněný s technickým stavem nemovitosti. 

Ochrana proti skrytým vadám

Našim klientům poskytujeme nadstandardní službu v podobě konzultace ohledně skrytých vad v rámci nemovitosti. Pomáháme kupujícím a nakupujícím důkladně prověřit nemovitost. Víme, na co se zaměřit, a pomůžeme Vám s bezpečným nákupem a prodejem majetku. Tak, aby Vám byl znám technický stav nemovitosti a nepřekvapily Vás další neočekávané výdaje.

Bezpečný prodej nemovitosti v havarijním stavu

Máte nemovitost v havarijním stavu a chcete ji prodat? Není problém, náš tým Vám pomůže i s tímto. RAIS zmapuje stav domu, díky kterému zjistíme nebezpeční z prodlení, odhalíme veškeré skryté vady, a tím předejdeme případným reklamacím o stavu nemovitosti. Pokud je stavba ve velmi špatném stavu, vyřídíme demoliční výměr k odstranění stavby, který vydává stavební úřad.

Právní servis v ceně provize

Právní poradenství zajistíme našim klientům po celou dobu prodeje nebo nákupu nemovitostí. Naprostou samozřejmostí je sepsání smlouvy. Během prodeje nebo nákupu je klient s právníkem v kontaktu, obchází úřady, řeší smluvní stavy, vykrytí skrytých vad a snaží se o legislativní rovinu mezi kupujícím a nakupujícím.

Marketingová propagace

Zajistíme Vám soudobou marketingovou prezentaci, která zahrnuje profesionální fotografie či záběry z dronu. Vaše nemovitosti zveřejníme na sociálních sítích Facebook a Instagram, kde si klienti mohou prohlédnout celou nemovitost a přečíst si o ní základní parametry. Pomocí marketingu se snažíme zaměřit na klienty, kteří mají zájem o nákup nemovitosti a tím urychlit prodej.

Studie maximálního možného využití na podkladech platné ÚPD

RAIS Vám podle územní plánovací dokumentace řekne, jakým způsobem využít pozemek na maximum. Na základě dokumentace o pozemku dokáže náš odborný tým vyhodnotit potenciál pozemku a díky tomu Vás může nasměrovat, jakým způsobem je možné pozemek prodat. Příkladem toho je přistavění další části k nemovitosti, nebo naopak zvýšení podlaží a tím pádem využití maximálního potenciálu z majetku. 

Vizualizace od architektů

V týmu RAIS máme špičkové architekty, v hlavní roli majitele společnosti Ing. Arch. Robert Rais, Ph.D., MBA, který má pod sebou řadu špičkových architektů, kteří Vám vybudují domov podle představ. Pomůžeme Vám vytvořit a split sen o Vašem novém domově.

Geodetické práce

pracujeme Vám výsledky terénních prací a vytvoříme Vám potřebnou dokumentaci. Vytváříme geometrické plány, které vytyčují hranice staveb a pozemků. To znamená, když máte například jiný obvod domu, v zahradě máte část stavby nebo máte jiné využití pozemku než máte uvedeno v dokumentaci. Pomůžeme Vám s geometrickým plánem, zaměříme stávají pozemek a porovnáme ho s mapou na katastru nemovitostí a vše společně vyhotovíme. 

Jak na bezpečný prodej?

1

Dochovalo se kolaudační rozhodnutí?

Passportizace stavby
Ověřený stav oborem

2

Jsou výkresy stavby?

Zaměřit a vytvořit

3

Je stavba správně zapsána v katastru nemovitosti včetně rozměru?

Geometr / stavební úřad
Korekce v Katastru nemovitostí

4

Jedná se o stavbu starší 15 let? Hrozí skryté vady.

Defektoskop / sondy
Posudek technického stavu

5

Je stavba po roce 1928?

PENB

6

Je možnost nadstavby / přístavby dalších novostaveb na pozemku?

Prověření možné nové objem
charakteristiky - upd, so

7

Je vyklizena nemovitost?

Charita
Bazary

8

Drobné opravy a úprava zahrady

Posekání trávy
Nátěr fasády

9

Nafoceni nemovitosti

Fotograf
Dron

10

Studie možné stavby

Vizualizace
Spasování

Dejte si pozor na reálná rizika při prodeji nemovitosti. Vyhnete se tak mnoha milionovým škodám a reklamacím.

Blog

Ing. Arch. Robert Rais, Ph.D., MBA

Studoval jsem na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Jsem absolventem Fakulty architektury VUT v Brně, kde jsem měl tu čest být veden prof. Ivanem Rullerem. Absolvoval jsem také Trent University of Nottingham.

Za svůj život jsem realizoval přes 700 rodinných domů a nyní se věnuji převážně větším investičním celkům. Jsem držitelem řady významných ocenění: např. Cena rektora VUT v Brně, Cena Bohuslava Fuchse za nejlepší ročníkový projekt Fakulty architektury VUT v Brně, cenu Státního fondu rozvoje bydlení, cenu Fasáda roku, cenu Rodinný dům roku 2016/2017/2018, cenu v soutěži Stavba roku Zlínského kraje a Jihomoravského kraje a další.


 

O nás